Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Veterinärgränd 6
121 63 Johanneshov

Tel: 08-4628810

 

Kansliets öppettider: 08.00-16.00 (lunchstängt 12.00-13.00)

Telefontid: 09.00-12.00.

Organisation

Henrik Kindlund - verkställande direktör henrik.kindlund@hammarbyfotboll.se

 
Sport
Jepser Jansson - sportchef
Ola Larsson - teknisk direktör ola.larsson@hammarbyfotboll.se 
Mikael Hjelmberg - scoutingansvarig mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

 
Sälj- och marknadsavdelning
Patrik Blomquist - marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se
Mats Åberg - säljare mats@hammarbyfotboll.se
Erik Sundin - säljare erik.sundin@hammarbyfotboll.se
Josefine Gasslander - marknadskoordinator josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se
Malin Markström - marknadskoordinator (föräldraledig)

 
Biljettförsäljning
Markus Nilsson - biljettansvarig markus.nilsson@hammarbyfotboll.se
Abel Abraham - biträdande biljettansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

 
Evenemang och publikservice
Håkan Leydner - publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se
Göran Rickmer - evenemangsansvarig goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 
Media/information
Love Gustafsson - kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se
Axel Pershagen - presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se
Mattias Jansson - redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

 
Ekonomi
Jörgen Willgård - ekonomichef jorgen.willgard@hammarbyfotboll.se
Daniel Karlsson - redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se
Sabina Karlsson - redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

 
Hammarby IF Fotbollförening - Ungdomsfotboll
Peter Kleve - föreningschef peter.kleve@hammarbyfotboll.se
Johan Lager - talangchef elitlagen johan.lager@hammarbyfotboll.se
Bo Wester - sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyfotboll.se
Andreas Jonsson - sportchef utvecklingsblocket andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se
Jesper Sporre - sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyfotboll.se
Daniel Engström - sportchef knatteblocket daniel.engstrom@hammarbyfotboll.se

 
SLO
Jakob Uddeholt - supporter liaison officer jakob.uddeholt@hammarbyfotboll.se

 

hif_jobbafoross

Spelschema

juli
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
June 26, 2017 June 27, 2017 June 28, 2017 June 29, 2017 June 30, 2017 July 1, 2017 July 2, 2017
July 3, 2017

Category: Borta7:00 pm: Häcken - Hammarby

July 4, 2017 July 5, 2017 July 6, 2017 July 7, 2017 July 8, 2017

Category: Hemma4:00 pm: Hammarby - Örebro

July 9, 2017
July 10, 2017 July 11, 2017 July 12, 2017 July 13, 2017 July 14, 2017 July 15, 2017 July 16, 2017
July 17, 2017

Category: Borta7:00 pm: Elfsborg - Hammarby

July 18, 2017 July 19, 2017 July 20, 2017 July 21, 2017 July 22, 2017 July 23, 2017
July 24, 2017

Category: Hemma7:00 pm: Hammarby - Elfsborg

July 25, 2017 July 26, 2017 July 27, 2017 July 28, 2017 July 29, 2017 July 30, 2017

Category: Borta5:30 pm: Jönköpings Södra - Hammarby

July 31, 2017 August 1, 2017 August 2, 2017 August 3, 2017 August 4, 2017 August 5, 2017 August 6, 2017

Category: Hemma3:00 pm: Hammarby - Häcken

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender
600x600_topbanner_handske

ANNONS