Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810

 

Kansliets öppettider: 08.00-16.00 (lunchstängt 12.00-13.00)

Telefontid: 09.00-12.00.

Organisation

Henrik Kindlund - verkställande direktör henrik.kindlund@hammarbyfotboll.se

Markus Nilsson - vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se


Sport

Jesper Jansson - sportchef (herr)

Stefan Billborn - tränare (herr)

Isak Dahlin - tränare (dam)

Johan Lager - sportchef (dam) johan.lager@hammarbyungdom.se

Ola Larsson - teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg - scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se


Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist - marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg - säljare mats@hammarbyfotboll.se

Erik Sundin - säljare erik.sundin@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson - marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

Johan Gratzfeld - praktikant johan.gratzfeld@hammarbyfotboll.se


Biljetter

Josefine Gasslander - biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén - biljettkoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen - biljettkoordinator stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se


Evenemang och publikservice

Håkan Leydner - publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer - ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

Jakob Uddeholt - ansvarig evenemangsservice jakob.uddeholt@hammarbyfotboll.se


Media/information

Love Gustafsson - kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen - presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson - redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se


CSR

Abel Abraham - CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson - projektledare andreas.jonsson@hammarbyungdom.se


Ekonomi

Jörgen Willgård - ekonomichef jorgen.willgard@hammarbyfotboll.se

Daniel Karlsson - redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson - redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se


Hammarby IF Fotbollförening - Ungdomsfotboll

Peter Kleve - föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg - akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Håkan Jensgård - sportchef flickakademin hakan.jensgard@hammarbyungdom.se

Bo Wester - sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre - sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström - sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se


SLO

Jonas Myrstedt - supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se


 

hif_bejendealen-small

Spelschema

mars
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
February 25, 2019 February 26, 2019 February 27, 2019 February 28, 2019 March 1, 2019 March 2, 2019

Category: Hemma1:00 pm: Hammarby (dam) - Sätra

March 3, 2019
March 4, 2019

Category: Hemma7:00 pm: Hammarby (herr) - Dalkurd

March 5, 2019 March 6, 2019 March 7, 2019 March 8, 2019 March 9, 2019 March 10, 2019

Category: Borta2:00 pm: Piteå - Hammarby (dam)

March 11, 2019 March 12, 2019 March 13, 2019 March 14, 2019 March 15, 2019 March 16, 2019

Category: Borta11:30 am: Brommapojkarna - Hammarby (dam)

March 17, 2019
March 18, 2019 March 19, 2019 March 20, 2019 March 21, 2019 March 22, 2019 March 23, 2019

Category: Borta1:30 pm: Tyresö - Hammarby (dam)

March 24, 2019
March 25, 2019 March 26, 2019 March 27, 2019 March 28, 2019 March 29, 2019 March 30, 2019

Category: Hemma1:00 pm: Kvarnsveden - Hammarby (dam)

March 31, 2019

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender
hif_bejendealen-small