Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810

 

Kansliets öppettider: 08.00-16.00 (lunchstängt 12.00-13.00)

Telefontid: 09.00-12.00.

Organisation

Henrik Kindlund - verkställande direktör henrik.kindlund@hammarbyfotboll.se

Markus Nilsson - vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport

Jesper Jansson - sportchef (herr)

Stefan Billborn - tränare (herr)

Isak Dahlin - tränare (dam)

Johan Lager - sportchef (dam) johan.lager@hammarbyungdom.se

Ola Larsson - teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg - scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

 

Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist - marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg - säljare mats@hammarbyfotboll.se

Erik Sundin - säljare erik.sundin@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson - marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter

Josefine Gasslander - biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen - biljettkoordinator stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice

Håkan Leydner - publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer - ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

Jakob Uddeholt - ansvarig evenemangsservice jakob.uddeholt@hammarbyfotboll.se

 

Media/information

Love Gustafsson - kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen - presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson - redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén - pressvärd/media marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR

Abel Abraham - CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson - projektledare andreas.jonsson@hammarbyungdom.se

 

Ekonomi

Jörgen Willgård - ekonomichef jorgen.willgard@hammarbyfotboll.se

Daniel Karlsson - redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson - redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening - Ungdomsfotboll

Peter Kleve - föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg - akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Håkan Jensgård - sportchef flickakademin hakan.jensgard@hammarbyungdom.se

Bo Wester - sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre - sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström - sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

 

SLO

Jonas Myrstedt - supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

 

ANNONS

Spelschema

augusti
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
July 29, 2019 July 30, 2019 July 31, 2019 August 1, 2019 August 2, 2019 August 3, 2019

Category: Borta3:00 pm: Sundsvalls DFF - Hammarby (dam)

August 4, 2019

Category: Borta3:00 pm: Kalmar FF - Hammarby (herr)

August 5, 2019 August 6, 2019 August 7, 2019 August 8, 2019 August 9, 2019 August 10, 2019 August 11, 2019

Category: Hemma5:00 pm: Hammarby (dam) - Assi

Category: Hemma5:30 pm: Hammarby (herr) - Helsingborg

August 12, 2019 August 13, 2019 August 14, 2019 August 15, 2019 August 16, 2019 August 17, 2019

Category: Hemma4:00 pm: Hammarby (herr) - GIF Sundsvall

August 18, 2019

Category: Borta3:00 pm: Borgeby - Hammarby (dam)

August 19, 2019 August 20, 2019 August 21, 2019

Category: Borta6:30 pm: IFK Luleå - Hammarby (herr)

August 22, 2019 August 23, 2019 August 24, 2019

Category: Hemma2:00 pm: Hammarby (dam) - Kvarnsveden

August 25, 2019
August 26, 2019

Category: Borta7:00 pm: Falkenberg - Hammarby (herr)

August 27, 2019 August 28, 2019 August 29, 2019 August 30, 2019 August 31, 2019 September 1, 2019

Category: Borta5:30 pm: IFK Norrköping - Hammarby (herr)

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender

ANNONS