Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810

På grund av Covid 19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Telefontid: Tisdagar och torsdagar 10.00-12.00.

Kontakta oss

Organisation

 

Henrik Kindlund - verkställande direktör henrik.kindlund@hammarbyfotboll.se

Markus Nilsson - vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport

Jesper Jansson - sportchef (herr)

Stefan Billborn - tränare (herr)

Pablo Piñones-Arce - tränare (dam)

Johan Lager - sportchef (dam) johan.lager@hammarbyungdom.se

Ola Larsson - teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg - scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

Mathias Eriksson - Team Manager mathias.eriksson@hammarbyfotboll.se

Wadda Tamimi - Players Manager wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist - marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg - säljare mats@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson - marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

Joakim Ståhl - merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se

Lama Abuiseifan - key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter

Josefine Gasslander - biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen - biljettkoordinator stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice

Håkan Leydner - publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer - ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

Media/information

Love Gustafsson - kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen - presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson - redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén - kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR

Abel Abraham - CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson - projektledare andreas.jonsson@hammarbyungdom.se

Miro Hristov - projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi

Stephan Thernström - CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se

Daniel Karlsson - redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson - redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

Marie-Louise Samuelsson - ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening - Ungdomsfotboll

Peter Kleve - föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg - akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Håkan Jensgård - sportchef flickakademin hakan.jensgard@hammarbyungdom.se

Bo Wester - sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre - sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström - sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

 

SLO

Jonas Myrstedt - supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

Spelschema

september
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
August 31, 2020 September 1, 2020 September 2, 2020 September 3, 2020 September 4, 2020 September 5, 2020 September 6, 2020
September 7, 2020 September 8, 2020 September 9, 2020 September 10, 2020 September 11, 2020 September 12, 2020 September 13, 2020
September 14, 2020 September 15, 2020 September 16, 2020 September 17, 2020 September 18, 2020 September 19, 2020 September 20, 2020
September 21, 2020 September 22, 2020 September 23, 2020 September 24, 2020 September 25, 2020 September 26, 2020 September 27, 2020
September 28, 2020 September 29, 2020 September 30, 2020 October 1, 2020 October 2, 2020 October 3, 2020 October 4, 2020

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender

ANNONS