Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810

Kansliets öppettider: 08.00-16.00 (lunchstängt 12.00-13.00)

Telefontid: 09.00-12.00.

Kontakta oss

Organisation

 

Henrik Kindlund - verkställande direktör henrik.kindlund@hammarbyfotboll.se

Markus Nilsson - vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport

Jesper Jansson - sportchef (herr)

Stefan Billborn - tränare (herr)

Pablo Piñones-Arce - tränare (dam)

Johan Lager - sportchef (dam) johan.lager@hammarbyungdom.se

Ola Larsson - teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg - scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

Mathias Eriksson - Team Manager mathias.eriksson@hammarbyfotboll.se

Wadda Tamimi - Players Manager wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist - marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg - säljare mats@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson - marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

Joakim Ståhl - merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se

Lama Abuiseifan - key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter

Josefine Gasslander - biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen - biljettkoordinator stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice

Håkan Leydner - publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer - ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

Media/information

Love Gustafsson - kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen - presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson - redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén - kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR

Abel Abraham - CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson - projektledare andreas.jonsson@hammarbyungdom.se

Miro Hristov - projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi

Daniel Karlsson - redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson - redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

Marie-Louise Samuelsson - ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening - Ungdomsfotboll

Peter Kleve - föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg - akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Håkan Jensgård - sportchef flickakademin hakan.jensgard@hammarbyungdom.se

Bo Wester - sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre - sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström - sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

 

SLO

Jonas Myrstedt - supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

Spelschema

april
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
March 30, 2020 March 31, 2020 April 1, 2020 April 2, 2020 April 3, 2020 April 4, 2020 April 5, 2020

Category: Hemma2:30 pm: Hammarby (herr) - Kalmar FF

April 6, 2020 April 7, 2020 April 8, 2020 April 9, 2020 April 10, 2020 April 11, 2020 April 12, 2020
April 13, 2020

Category: Borta2:30 pm: Elfsborg - Hammarby (herr)

April 14, 2020 April 15, 2020 April 16, 2020 April 17, 2020 April 18, 2020 April 19, 2020

Category: Hemma2:30 pm: Hammarby (herr) - AIK

April 20, 2020 April 21, 2020 April 22, 2020

Category: Hemma7:00 pm: Hammarby (herr) - IFK Norrköping

April 23, 2020 April 24, 2020 April 25, 2020 April 26, 2020

Category: Borta2:30 pm: Östersund - Hammarby (herr)

April 27, 2020 April 28, 2020 April 29, 2020 April 30, 2020 May 1, 2020 May 2, 2020 May 3, 2020

Category: Borta2:30 pm: Djurgården - Hammarby (herr)

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender

ANNONS