Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810

På grund av Covid 19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Telefontid: Tisdagar och torsdagar 10.00-12.00.

Kontakta oss

Organisation

 

Henrik Kindlund – verkställande direktör henrik.kindlund@hammarbyfotboll.se

Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport

Jesper Jansson – sportchef (herr)

Stefan Billborn – huvudtränare (herr)

Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)

Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyungdom.se

Ola Larsson – teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se

Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist – marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson – marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se

Lama Abuiseifan – key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter

Josefine Gasslander – biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Matilde Tamm – biljettkoordinator matilde.tamm@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen – biljettkoordinator (föräldraledig) stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice

Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer – ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

SLO

Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Media och information

Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen – presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén – kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR

Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson – projektledare andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se

Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi

Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se

Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson – redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – Ungdomsfotboll

Peter Kleve – föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Ida Skog Mbarka – chefstränare flickakademin ida.mbarka@hammarbyungdom.se

Bo Wester – sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

Spelschema

mars
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
March 1, 2021 March 2, 2021 March 3, 2021 March 4, 2021 March 5, 2021 March 6, 2021 March 7, 2021
March 8, 2021 March 9, 2021 March 10, 2021 March 11, 2021 March 12, 2021 March 13, 2021 March 14, 2021
March 15, 2021 March 16, 2021 March 17, 2021 March 18, 2021 March 19, 2021 March 20, 2021 March 21, 2021
March 22, 2021 March 23, 2021 March 24, 2021 March 25, 2021 March 26, 2021 March 27, 2021 March 28, 2021
March 29, 2021 March 30, 2021 March 31, 2021 April 1, 2021 April 2, 2021 April 3, 2021 April 4, 2021

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender