toggle menu

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-462 88 10 (öppen tisdagar och torsdagar mellan 10.00-12.00).

På grund av covid-19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Kontakta oss

Organisation

 

Richard von Yxkull – verkställande direktör 
Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport
Jesper Jansson – sportchef (herr)
Milos Milojevic – huvudtränare (herr)
Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)
Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyfotboll.se
Ola Larsson – teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 
Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se
Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se
Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter
Josefine Gasslander – biljettansvarig (föräldraledig) josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se
Matilde Tamm – biljettkoordinator matilde.tamm@hammarbyfotboll.se
Stina Järvinen – biljettkoordinator stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice
Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se
Göran Rickmer – ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

SLO
Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Marknad och kommunikation

 

Peter Holmberg – marknadschef peter.holmberg@hammarbyfotboll.se

 

Försäljning (B2B) / Partners
Patrik Blomquist – försäljningschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se
Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se
Kent Eriksson – key account manager kefa.eriksson@hammarbyfotboll.se
Jessica Persson – marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se
Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se
Lama Abuiseifan – key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Kommunikation
Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se
Axel Pershagen – presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se
Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se
Marcus Bolldén – kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR
Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se
Andreas Jonsson – projektledare andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se
Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi
Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se
Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se
Sabina Karlsson – redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se
Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – Ungdomsfotboll
Peter Kleve – föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se
Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se
Martin Sundgren – chefstränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se
Ida Skog Mbarka – chefstränare flickakademin ida.mbarka@hammarbyungdom.se
Bo Wester – sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se
Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se
Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

ANNONS

Spelschema

oktober
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
September 27, 2021 September 28, 2021 September 29, 2021 September 30, 2021 October 1, 2021 October 2, 2021 October 3, 2021
October 4, 2021 October 5, 2021 October 6, 2021 October 7, 2021 October 8, 2021 October 9, 2021 October 10, 2021
October 11, 2021 October 12, 2021 October 13, 2021 October 14, 2021 October 15, 2021 October 16, 2021 October 17, 2021
October 18, 2021 October 19, 2021 October 20, 2021 October 21, 2021 October 22, 2021 October 23, 2021 October 24, 2021
October 25, 2021 October 26, 2021 October 27, 2021 October 28, 2021 October 29, 2021 October 30, 2021 October 31, 2021

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender