toggle menu

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810 (Växeln har sommarstängt fram till 2 september).

På grund av covid-19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Kontakta oss

Organisation

 

Richard von Yxkull – tf verkställande direktör 

Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport

Jesper Jansson – sportchef (herr)

Milos Milojevic – huvudtränare (herr)

Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)

Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyfotboll.se

Ola Larsson – teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se

Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist – marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson – marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se

Lama Abuiseifan – key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter

Josefine Gasslander – biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Matilde Tamm – biljettkoordinator matilde.tamm@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen – biljettkoordinator (föräldraledig) stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice

Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer – ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

SLO

Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Media och information

Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen – presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén – kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

Therese Back – kommunikatör (vikariat) therese.back@hammarbyfotboll.se

 

CSR

Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson – projektledare andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se

Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi

Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se

Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson – redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – Ungdomsfotboll

Peter Kleve – föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Ida Skog Mbarka – chefstränare flickakademin ida.mbarka@hammarbyungdom.se

Bo Wester – sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

Spelschema

juli
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
June 28, 2021 June 29, 2021 June 30, 2021 July 1, 2021 July 2, 2021 July 3, 2021 July 4, 2021
July 5, 2021 July 6, 2021 July 7, 2021 July 8, 2021 July 9, 2021 July 10, 2021 July 11, 2021
July 12, 2021 July 13, 2021 July 14, 2021 July 15, 2021 July 16, 2021 July 17, 2021 July 18, 2021
July 19, 2021 July 20, 2021 July 21, 2021 July 22, 2021 July 23, 2021 July 24, 2021 July 25, 2021
July 26, 2021 July 27, 2021 July 28, 2021 July 29, 2021 July 30, 2021 July 31, 2021 August 1, 2021

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender