Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810

På grund av Covid 19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Telefontid: Tisdagar och torsdagar 10.00-12.00.

Kontakta oss

Organisation

 

Henrik Kindlund - verkställande direktör henrik.kindlund@hammarbyfotboll.se

Markus Nilsson - vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport

Jesper Jansson - sportchef (herr)

Stefan Billborn - tränare (herr)

Pablo Piñones-Arce - tränare (dam)

Johan Lager - sportchef (dam) johan.lager@hammarbyungdom.se

Ola Larsson - teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg - scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

Mathias Eriksson - Team Manager mathias.eriksson@hammarbyfotboll.se

Wadda Tamimi - Players Manager wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist - marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg - säljare mats@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson - marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

Joakim Ståhl - merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se

Lama Abuiseifan - key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter

Josefine Gasslander - biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen - biljettkoordinator stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice

Håkan Leydner - publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer - ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

Media/information

Love Gustafsson - kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen - presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson - redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén - kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR

Abel Abraham - CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson - projektledare andreas.jonsson@hammarbyungdom.se

Miro Hristov - projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi

Stephan Thernström - CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se

Daniel Karlsson - redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson - redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

Marie-Louise Samuelsson - ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening - Ungdomsfotboll

Peter Kleve - föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg - akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Håkan Jensgård - sportchef flickakademin hakan.jensgard@hammarbyungdom.se

Bo Wester - sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre - sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström - sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

 

SLO

Jonas Myrstedt - supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

Spelschema

december
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
November 30, 2020 December 1, 2020 December 2, 2020 December 3, 2020 December 4, 2020 December 5, 2020 December 6, 2020
December 7, 2020 December 8, 2020 December 9, 2020 December 10, 2020 December 11, 2020 December 12, 2020 December 13, 2020
December 14, 2020 December 15, 2020 December 16, 2020 December 17, 2020 December 18, 2020 December 19, 2020 December 20, 2020
December 21, 2020 December 22, 2020 December 23, 2020 December 24, 2020 December 25, 2020 December 26, 2020 December 27, 2020
December 28, 2020 December 29, 2020 December 30, 2020 December 31, 2020 January 1, 2021 January 2, 2021 January 3, 2021

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender

ANNONS