toggle menu

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-462 88 10 (öppen tisdagar och torsdagar mellan 10.00-12.00).

På grund av covid-19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Kontakta oss

Organisation

 

Richard von Yxkull – verkställande direktör 
Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport
Jesper Jansson – sportchef (herr)
Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)
Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyfotboll.se
Ola Larsson – teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 
Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se
Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se
Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter
Josefine Gasslander – biljettansvarig (föräldraledig) josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se
Matilde Tamm – biljettansvarig matilde.tamm@hammarbyfotboll.se
Amaryllis Kargioti – säsongskortskoordinator amaryllis.kargioti@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice
Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se
Göran Rickmer – ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

SLO
Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Marknad och kommunikation

 

Peter Holmberg – marknadschef peter.holmberg@hammarbyfotboll.se

 

Försäljning (B2B)/Partners
Patrik Blomquist – försäljningschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se
Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se
Kent Eriksson – key account manager kefa.eriksson@hammarbyfotboll.se
Jessica Persson – marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se
Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se
Tomas Lindgren – key account manager tomas.lindgren@hammarbyfotboll.se

 

Kommunikation
Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se
Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se
Marcus Bolldén – kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR
Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se
Andreas Jonsson – projektledare andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se
Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se
Stina Järvinen – projektledare stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi
Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se
Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se
Sabina Karlsson – redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se
Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – Ungdomsfotboll
Peter Kleve – föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se
Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se
Martin Sundgren – chefstränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se
Bo Wester – sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se
Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se
Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

Spelschema

januari
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
December 27, 2021 December 28, 2021 December 29, 2021 December 30, 2021 December 31, 2021 January 1, 2022 January 2, 2022
January 3, 2022 January 4, 2022 January 5, 2022 January 6, 2022 January 7, 2022 January 8, 2022 January 9, 2022
January 10, 2022 January 11, 2022 January 12, 2022 January 13, 2022 January 14, 2022 January 15, 2022 January 16, 2022
January 17, 2022 January 18, 2022 January 19, 2022 January 20, 2022 January 21, 2022 January 22, 2022 January 23, 2022
January 24, 2022 January 25, 2022 January 26, 2022 January 27, 2022 January 28, 2022 January 29, 2022 January 30, 2022
January 31, 2022 February 1, 2022 February 2, 2022 February 3, 2022 February 4, 2022 February 5, 2022 February 6, 2022

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender

ANNONS