toggle menu

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-462 88 10 (växeln är stängd 5 juli - 15 augusti).
På grund av covid-19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.







 

#cf_errors.active {
display: block;
}

.tf_form_form {
display: none;
}

Kontakta oss

Organisation

 

Richard von Yxkull – verkställande direktör 
Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport
Jesper Jansson – sportchef (herr)
Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyfotboll.se
Martì Cifuentes – huvudtränare (herr)
Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)
Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se
Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se
Cathrine Dahlström – team manager (dam) cathrine.dahlstrom@hammarbyfotboll.se
Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter
Stina Järvinen – biljettansvarig stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se
Emma Fyhr Vikström – biljettkoordinator emma.fyhr.vikstrom@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice
Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se
Göran Rickmer – ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

SLO
Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Marknad och kommunikation

 

Peter Holmberg – marknadschef (föräldraledig) peter.holmberg@hammarbyfotboll.se
Josefine Gasslander – kommersiell projektledare josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

 

Försäljning (B2B)/Partners
Patrik Blomquist – försäljningschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se
Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se
Kent Eriksson – key account manager kefa.eriksson@hammarbyfotboll.se
Matilde Tamm – marknadskoordinator matilde.tamm@hammarbyfotboll.se
Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se
Tomas Lindgren – key account manager tomas.lindgren@hammarbyfotboll.se

 

Kommunikation
Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se
Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se
Marcus Bolldén – kommunikatör marcus.bollden@hammarbyfotboll.se
Conrad Halling – kommunikatör conrad.halling@hammarbyfotboll.se

 

CSR
Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se
Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se
Aylin Wallin - projektledare aylin.wallin@hammarbyungdom.se

 

Ekonomi
Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se
Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se
Sabina Karlsson – redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se
Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – Ungdomsfotboll
Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se
Magnus Österberg – akademichef flick magnus.osterberg@hammarbyungdom.se
Martin Sundgren – chefstränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se
Pierre Fondin – chefstränare flickakademin pierre.fondin@hammarbyungdom.se
Bo Wester – sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se
Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se
Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-462 88 10 (öppen tisdagar och torsdagar mellan 10.00-12.00).

På grund av covid-19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Spelschema

juli
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
June 27, 2022 June 28, 2022 June 29, 2022 June 30, 2022 July 1, 2022 July 2, 2022 July 3, 2022

Category: Borta3:00 pm: Djurgården - Hammarby (herr)

July 4, 2022 July 5, 2022 July 6, 2022 July 7, 2022 July 8, 2022 July 9, 2022 July 10, 2022
July 11, 2022

Category: Hemma7:00 pm: Hammarby - Göteborg (herr)

July 12, 2022 July 13, 2022 July 14, 2022 July 15, 2022 July 16, 2022 July 17, 2022

Category: Hemma3:00 pm: Hammarby - Elfsborg (herr)

July 18, 2022 July 19, 2022 July 20, 2022 July 21, 2022 July 22, 2022 July 23, 2022 July 24, 2022
July 25, 2022

Category: Borta7:00 pm: Varberg - Hammarby (herr)

July 26, 2022 July 27, 2022 July 28, 2022 July 29, 2022 July 30, 2022 July 31, 2022

Category: Hemma3:00 pm: Hammarby - Värnamo (herr)

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender

ANNONS