toggle menu

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby Fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta
Tel: 08-462 88 10 (växeln är stängd 5 juli - 15 augusti).








 

 

 

Organisation

Organisation

 

Richard von Yxkull – verkställande direktör 
Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se
Ylva Andrén – föreningschef ylva.andren@hammarbyfotboll.se

 

Sport
Jesper Jansson – sportchef (herr)
Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyfotboll.se
Martí Cifuentes – huvudtränare (herr)
Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)
Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se
Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se
Cathrine Dahlström – team manager (dam) cathrine.dahlstrom@hammarbyfotboll.se
Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter
Stina Järvinen – biljettansvarig stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se
Emma Fyhr Vikström – biljettkoordinator emma.fyhr.vikstrom@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice
Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se
Göran Rickmer – evenemangsansvarig goran.rickmer@hammarbyfotboll.se
Andreas Jonsson – evenemangsansvarig andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se

 

SLO
Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Marknad och kommunikation

Peter Holmberg – marknadschef peter.holmberg@hammarbyfotboll.se
Josefine Gasslander – kommersiell projektledare josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

 

Försäljning (B2B)/Partners
Patrik Blomquist – försäljningschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se
Tomas Lindgren – key account manager tomas.lindgren@hammarbyfotboll.se
Erik Sundin – key account manager erik.sundin@hammarbyfotboll.se
Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se
Kent Eriksson – key account manager kefa.eriksson@hammarbyfotboll.se
Matilde Tamm – marknadskoordinator matilde.tamm@hammarbyfotboll.se
Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se

 

Kommunikation
Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se
Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se
Marcus Bolldén – kommunikatör marcus.bollden@hammarbyfotboll.se
Conrad Halling – kommunikatör conrad.halling@hammarbyfotboll.se
Tilde Ede – sociala medier-ansvarig tilde.ede@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi

Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se
Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se
Klas Helin – redovisningsekonom klas.helin@hammarbyfotboll.se
Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – ungdomsfotboll

Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se
Magnus Bodsgård – akademichef flick magnus.bodsgard@hammarbyungdom.se
Martin Sundgren – chefstränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se
Pierre Fondin – chefstränare flickakademin pierre.fondin@hammarbyungdom.se
Bo Wester – akademichef HTFF 14-19 år bo.wester@hammarbyungdom.se
Mathias Rosengård – akademichef HTFF 10-13 år mathias.rosengard@hammarbyungdom.se
Kai Gissberg – sportchef utvecklingsblocket kai.gissberg@hammarbyungdom.se
Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se
Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se
Viktor Catenacci – sportchef utvecklingsblocket viktor.catenacci@hammarbyungdom.se

 

CSR

Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se
Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se
Aylin Wallin - projektledare aylin.wallin@hammarbyungdom.se

 

Samhällsmatchens sportchefer
Abshir Said Hussein – Älvsjö-Hägersten abshir.said.hussein@hammarbyungdom.se
Aleksa Miskovic – Skärholmen aleksa.miskovic@hammarbyungdom.se
Bouba Bangus – Skarpnäck bouba.bangus@hammarbyungdom.se
Maria Daniel – Skärholmen maria.daniel@hammarbyungdom.se
Saba Abraham – Älvsjö-Hägersten saba.abraham@hammarbyungdom.se
Saber Harun – Enskede-Årsta-Vantör saber.harun@hammarbyungdom.se
Wilma Wallin – Enskede-Årsta-Vantör wilma.wallin@hammarbyungdom.se
Yusupha Jammeh – Skarpnäck yusupha.jammeh@hammarbyungdom.se
Zaki Daud – Skarpnäck zaki.daud@hammarbyungdom.se

Spelschema

december
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
November 28, 2022 November 29, 2022 November 30, 2022 December 1, 2022 December 2, 2022 December 3, 2022 December 4, 2022
December 5, 2022 December 6, 2022 December 7, 2022 December 8, 2022 December 9, 2022 December 10, 2022 December 11, 2022
December 12, 2022 December 13, 2022 December 14, 2022 December 15, 2022 December 16, 2022 December 17, 2022 December 18, 2022
December 19, 2022 December 20, 2022 December 21, 2022 December 22, 2022 December 23, 2022 December 24, 2022 December 25, 2022
December 26, 2022 December 27, 2022 December 28, 2022 December 29, 2022 December 30, 2022 December 31, 2022 January 1, 2023

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender