toggle menu

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-4628810

På grund av Covid 19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Telefontid: Tisdagar och torsdagar 10.00-12.00.

Kontakta oss

Organisation

 

Richard von Yxkull – tf verkställande direktör 

Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport

Jesper Jansson – sportchef (herr)

Stefan Billborn – huvudtränare (herr)

Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)

Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyfotboll.se

Ola Larsson – teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 

Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se

Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se

Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Sälj- och marknadsavdelning

Patrik Blomquist – marknadschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se

Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se

Jessica Persson – marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se

Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se

Lama Abuiseifan – key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter

Josefine Gasslander – biljettansvarig josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se

Matilde Tamm – biljettkoordinator matilde.tamm@hammarbyfotboll.se

Stina Järvinen – biljettkoordinator (föräldraledig) stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice

Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se

Göran Rickmer – ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

SLO

Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Media och information

Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se

Axel Pershagen – presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se

Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se

Marcus Bolldén – kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR

Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se

Andreas Jonsson – projektledare andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se

Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi

Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se

Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se

Sabina Karlsson – redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se

Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – Ungdomsfotboll

Peter Kleve – föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se

Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se

Martin Sundgren – cheftränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se

Ida Skog Mbarka – chefstränare flickakademin ida.mbarka@hammarbyungdom.se

Bo Wester – sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se

Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se

Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

ANNONS

Spelschema

maj
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
April 26, 2021 April 27, 2021 April 28, 2021 April 29, 2021 April 30, 2021 May 1, 2021 May 2, 2021
May 3, 2021 May 4, 2021 May 5, 2021 May 6, 2021 May 7, 2021 May 8, 2021 May 9, 2021
May 10, 2021 May 11, 2021 May 12, 2021 May 13, 2021 May 14, 2021 May 15, 2021 May 16, 2021
May 17, 2021 May 18, 2021 May 19, 2021 May 20, 2021 May 21, 2021 May 22, 2021 May 23, 2021
May 24, 2021 May 25, 2021 May 26, 2021 May 27, 2021 May 28, 2021 May 29, 2021 May 30, 2021
May 31, 2021 June 1, 2021 June 2, 2021 June 3, 2021 June 4, 2021 June 5, 2021 June 6, 2021

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender

ANNONS