toggle menu

Kontakta oss

POST & BESÖKSADRESS

Hammarby fotboll AB / Hammarby IF fotbollförening
Orrfjärdsgränd 13
120 53 Årsta

Tel: 08-462 88 10 (öppen tisdagar och torsdagar mellan 10.00-12.00).

På grund av covid-19 är kontoret för närvarande stängt för externa besök.

Kontakta oss

Organisation

 

Richard von Yxkull – verkställande direktör 
Markus Nilsson – vice verkställande direktör markus.nilsson@hammarbyfotboll.se

 

Sport
Jesper Jansson – sportchef (herr)
Milos Milojevic – huvudtränare (herr)
Pablo Piñones-Arce – huvudtränare (dam)
Johan Lager – sportchef (dam) johan.lager@hammarbyfotboll.se
Ola Larsson – teknisk direktör (herr) ola.larsson@hammarbyfotboll.se 
Mikael Hjelmberg – scoutingansvarig (herr) mikael.hjelmberg@hammarbyfotboll.se
Atena Gerontidou – team manager (herr) atena.gerontidou@hammarbyfotboll.se
Wadda Tamimi – players manager (herr) wadda.tamimi@hammarbyfotboll.se

 

Biljetter
Josefine Gasslander – biljettansvarig (föräldraledig) josefine.gasslander@hammarbyfotboll.se
Matilde Tamm – biljettansvarig matilde.tamm@hammarbyfotboll.se
Stina Järvinen – biljettkoordinator stina.jarvinen@hammarbyfotboll.se

 

Evenemang och publikservice
Håkan Leydner – publikservice hakan.leydner@hammarbyfotboll.se
Göran Rickmer – ansvarig evenemang goran.rickmer@hammarbyfotboll.se

 

SLO
Jonas Myrstedt – supporter liaison officer jonas.myrstedt@hammarbyfotboll.se

 

Marknad och kommunikation

 

Peter Holmberg – marknadschef peter.holmberg@hammarbyfotboll.se

 

Försäljning (B2B) / Partners
Patrik Blomquist – försäljningschef patrik.blomquist@hammarbyfotboll.se
Mats Åberg – key account manager mats@hammarbyfotboll.se
Kent Eriksson – key account manager kefa.eriksson@hammarbyfotboll.se
Jessica Persson – marknadskoordinator jessica.persson@hammarbyfotboll.se
Joakim Ståhl – merchansvarig joakim.stahl@hammarbyfotboll.se
Lama Abuiseifan – key account manager lama.abuiseifan@hammarbyfotboll.se

 

Kommunikation
Love Gustafsson – kommunikationsansvarig love.gustafsson@hammarbyfotboll.se
Axel Pershagen – presskontakt/kommunikatör axel.pershagen@hammarbyfotboll.se
Mattias Jansson – redaktionsassistent mattias.jansson@hammarbyfotboll.se
Marcus Bolldén – kommunikations- och marknadskoordinator marcus.bollden@hammarbyfotboll.se

 

CSR
Abel Abraham – CSR-ansvarig abel.abraham@hammarbyfotboll.se
Andreas Jonsson – projektledare andreas.jonsson@hammarbyfotboll.se
Miro Hristov – projektledare miro.hristov@hammarbyfotboll.se

 

Ekonomi
Stephan Thernström – CFO stephan.thernstrom@hammarbyfotboll.se
Daniel Karlsson – redovisningsekonom daniel.karlsson@hammarbyfotboll.se
Sabina Karlsson – redovisningsekonom sabina.karlsson@hammarbyfotboll.se
Marie-Louise Samuelsson – ekonomiassistent marie-louise.samuelsson@hammarbyfotboll.se

 

Hammarby IF Fotbollförening – Ungdomsfotboll
Peter Kleve – föreningschef peter.kleve@hammarbyungdom.se
Jocke Rydberg – akademichef pojk jocke.rydberg@hammarbyungdom.se
Martin Sundgren – chefstränare pojkakademin martin.sundgren@hammarbyungdom.se
Ida Skog Mbarka – chefstränare flickakademin ida.mbarka@hammarbyungdom.se
Bo Wester – sportchef utvecklingsblocket bo.wester@hammarbyungdom.se
Jesper Sporre – sportchef utvecklingsblocket jesper.sporre@hammarbyungdom.se
Daniel Engström – sportchef utvecklingsblocket daniel.engstrom@hammarbyungdom.se

Spelschema

september
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
August 30, 2021 August 31, 2021 September 1, 2021 September 2, 2021 September 3, 2021 September 4, 2021 September 5, 2021
September 6, 2021 September 7, 2021 September 8, 2021 September 9, 2021 September 10, 2021 September 11, 2021 September 12, 2021
September 13, 2021 September 14, 2021 September 15, 2021 September 16, 2021 September 17, 2021 September 18, 2021 September 19, 2021
September 20, 2021 September 21, 2021 September 22, 2021 September 23, 2021 September 24, 2021 September 25, 2021 September 26, 2021
September 27, 2021 September 28, 2021 September 29, 2021 September 30, 2021 October 1, 2021 October 2, 2021 October 3, 2021

Missa ingenting. Synka Hammarbys schema med din kalender.

Lägg till i kalender